Answers

2014-08-11T16:56:51+08:00
We first divide the total number of erasers by 5 to know how many packages: 60/5 = 12 packages. Then we multiply 12 packages by $0.39 to get the total cost: $4.68. 60 erasers cost 4 dollars and 68 cents.
0