Answers

2014-04-10T22:19:19+08:00
Each atis costs 6 php and each mango costs 9 php. 

It is because ( 3 x 6 ) + (  4 x 9 ) = 18 + 36 = 54
                     ( 5 x 6 ) + (  4 x 9 ) = 30 + 36 = 66

1 2 1